Elektron Növbə Portalı ilə əlaqədar ELAN
Elektron növbə Azərbaycan Respublikasının Estoniya Respublikasındakı Səfirliyinin konsulluq bölməsində göstərilən xidmətlərlə əlaqədar əvvəlcədən növbə təyin edilməsi üçün elektron vasitədir.
Bu xidmətdən Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları ilə yanaşı, əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxslər də yararlana bilərlər.
Müraciətçilər https://appointment.mfa.gov.az/az internet səhifəsinə daxil olaraq elektron növbə götürə bilərlər.
Elektron növbənin əldə edilməsi ödənişsiz əsaslarla həyata keçirilir.
Elektron növbə üçün müraciət edilən xidmət və tələb olunan sənədlər haqqında daha geniş məlumatı Səfirliyin internet səhifəsindən əldə etmək mümkündür.

It is an online tool to make an appointment in advance regarding consular services which are provided by the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Estonia.
Citizens of the Republic of Azerbaijan, as well as foreigners and stateless persons can use this service.
Applicants can take the electronic appointment by visiting the website https://appointment.mfa.gov.az/en.
Electronic appointments can be obtained free of charge.
More information about the service applied for and the required documents for the electronic appointment can be obtained from the Embassy's website.