Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Artur Rasi-zadə Estoniya Respublikasının Dövlət İdarəçilik naziri Mixail Korbun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etdi
Aprelin 6-da Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Artur Rasi-zadə  ölkəmizdə səfərdə olan Estoniya Respublikasının Dövlət İdarəçilik naziri, Azərbaycan-Estoniya Hökumətlərarası Komissiyasının həmsədri Mixail Korbun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etmişdir.
Azərbaycan-Estoniya münasibətlərinin siyasi baxımdan kifayət qədər yüksək səviyyədə olduğunu nəzərə çatdıran Baş nazir Artur Rasi-zadə, adekvat olaraq iqtisadi əlaqələrin daha da genişləndirilməsinin zəruriliyini vurğuladı. Bu baxımdan Azərbaycan-Estoniya Hökumətlərarası Komissiyasının iclasında müzakirə olunan bütün mühüm  layihələrə dəstək veriləcəyini bildirən Baş nazir iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində, o cümlədən, texnologiya, telekommunikasiya, kənd təsərrüfatı, ticarət, xidmət və s. istiqamətlərdə yaxşı potensialın mövcudluğunu qeyd etdi. Daha sonra Şimal-Cənub nəqliyyat dəhlizinin imkanları və Azərbaycanın bu istiqamətdə gördüyü işlər barədə qonaqlara ətraflı məlumat verərkən, regional problemlər fonunda diqqəti Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinə yönəldən Baş nazir Artur Rasi-zadə, bu münaqişənin yalnız Azərbaycanın ərazi bütövlüyü və sərhədlərimizin toxunulmazlığı prinsipləri əsasında həllinin mümkünlüyünü vurğuladı.
Bölgədə lider dövlət olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə  görüşün onlarda böyük təəssürat yaratdığını deyən Estoniyanın Dövlət İdarəçilik naziri Mixail Korb bildirdi ki, bundan sonra səfər çərçivəsində azərbaycanlı həmkarları ilə çox səmərəli müzakirələrə qatılmış,  qarşılıqlı əməkdaşlığın, ticarət dövriyyəsinin və ixrac imkanlarının daha da  genişləndirilməsinə dair  faydalı danışıqlar aparmışlar. Azərbaycan və Estoniya iş  adamlarının hər iki ölkədə biznes imkanlarının inkişafı üçün münbit şəraitin olduğunu qeyd edən Mixail Korb çıxışının sonunda səmimi qəbula görə Azərbaycanın Baş nazirinə təşəkkürünü bildirdi.

Prime Minister of Azerbaijan Artur Rasizade met with Estonian delegation led by Minister of Public Administration Mikhail Korb
On April 6, Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Artur Rasizade met with a delegation led by Minister of Public Administration of Estonia, head of the Azerbaijani-Estonian Intergovernmental Commission Mikhail Korb.
Praising the political ties between Azerbaijan and Estonia, PM Artur Rasizade stressed the necessity of expanding the economic relations. The Premier pointed out good potential in various areas, including technology, telecommunications, agriculture and trade.
The Prime Minister highlighted the opportunities of the North-South Transport Corridor and Azerbaijan`s work under the project. Touching upon the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, PM Artur Rasizade stressed that the dispute must be resolved on the basis of Azerbaijan`s territorial integrity and inviolability of borders.
Minister of Public Administration of Estonia Mikhail Korb noted that meeting with the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, left great impression on them. He added that during the visit he conducted very fruitful discussions with Azerbaijani counterparts. Mikhail Korb said there are favorable opportunities for Azerbaijani and Estonian businessmen in both countries. At the end of his speech, Mikhail Korb expressed his gratitude to the Prime Minister for the warm welcome.