Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Estoniyanın dövlət idarəçiliyi naziri Mixail Korbun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Estoniya Respublikasının dövlət idarəçilik naziri, Azərbaycan-Estoniya Hökumətlərarası Komissiyasının həmsədri Mixail Korbun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və Estoniya arasında müxtəlif sahələri əhatə edən əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olundu və Hökumətlərarası Komissiyasının fəaliyyəti yüksək qiymətləndirildi. Ölkələrimiz arasında ticari-iqtisadi münasibətlərimizin inkişafı baxımından komissiyanın bu yaxınlarda keçiriləcək iclasının önəmi vurğulandı.
İki ölkənin nəqliyyat, informasiya texnologiyaları, kənd təsərrüfatı, turizm və tibb sahələrində əməkdaşlığı üçün əlverişli imkanların mövcud olduğu bildirildi. Ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsinin genişləndirilməsi, həmçinin qarşılıqlı ixrac imkanlarının araşdırılmasının əhəmiyyəti qeyd edildi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the delegation headed by Mikhail Korb, Minister of Public Administration of Estonia
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the delegation headed by Mikhail Korb, Minister of Public Administration of the Republic of Estonia and co-chair of Azerbaijan-Estonia Intergovernmental Commission.
At the meeting the cooperation between Azerbaijan and Estonia in various areas was discussed and the activity of the Intergovernmental Commission was highly valued. The importance of the upcoming meeting of the commission with regards to the development of trade and economic relations between our countries was stressed.
Favorable opportunities for the cooperation of the two countries in the fields of transport, IT, agriculture, tourism and medicine were mentioned. The importance of the expansion of trade turnover, as well as exploring of export opportunities were also stressed at the meeting.