24-27 oktyabr tarixlərində Azərbaycan nümayəndə heyəti Estoniyaya səfər edəcəkdir
24-27 oktyabr tarixlərində Avropa Komissiyasının TAIEX layihəsi çərçivəsində Estoniyanın Təhsil və Tədqiqatlar Nazirliyi ilə əməkdaşlıqda təşkil olunan təlim səfəri zamanı Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin mütəxəssislərindən ibarət nümayəndə heyəti Estoniyanın peşə təhsili sistemi ilə, habelə bu sahədə Estoniyanın Təhsil və Tədqiqatlar Nazirliyinin, Estoniya Attestasiya İdarəsinin (Kutsekoda), Estoniya Ali və Peşə Təhsilin Keyfiyyətinin təmin edilməsi Agentliyinin (EKKA) və “İnnove” Fondunun rolu və fəaliyyəti ilə tanış olacaqdır.
İştirakçılar peşə hazırlığı standartlarının inkişaf etdirilməsi və bu standartların təhsil proqramlarında istifadə edilməsi ilə bağlı ətraflı məlumatların əldə edilməsi üçün ixtisas şuraları, universitetlər, peşə təhsili müəssisələrinə baş çəkəcəklər.

24-27 October 2016, delegation from Azerbaijan will visit Estonia
24-27 October 2016, delegation of the Ministry of Labour and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan will visit Estonia to participate in TAIEX study visit on the Development of Occupational Standards, organised in co-operation with the Estonian Ministry of Education and Research.
During the study visit the overall structure of the Estonian qualifications system, the roles and functioning of the Ministry of Education and Research, Estonian Qualifications Authority (Kutsekoda), Estonian Quality Agency for Higher and Vocational Education (EKKA), Foundation Innove in this system will be presented to the Azerbaijani delegation.
Participants will also attend several sector skills councils, universities and VET institutions to learn more about developing occupational qualification standards and how these are used in study programme development, and for assessing, validating and certifying persons’ competence.