Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev xanım Kersti Kalyulaydı Estoniya Respublikasının Prezidenti vəzifəsinə seçilməsi münasibətilə təbrik etmişdir
Hörmətli xanım Kalyulayd,
Estoniya Respublikasının Prezidenti vəzifəsinə seçilməyiniz münasibətilə Sizi səmimi qəlbdən təbrik edirəm.
Ümidvaram ki, Azərbaycan-Estoniya əlaqələrinin genişlənməsi, ölkələrimiz və xalqlarımız arasında dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişafı yolunda birgə səylər göstərəcəyik.
Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, dost Estoniya xalqının rifahı naminə qarşıdakı fəaliyyətinizdə uğurlar diləyirəm.

President of the Republic of Azerbaijan H.E Mr. Ilham Aliyev congratulates H.E Ms. Kersti Kaljulaid on the occasion of election as President of the Republic of Estonia
Dear Ms. Kaljulaid,
I extend my heartfelt congratulations to you on the occasion of your election as President of the Republic of Estonia.
I am hopeful that we will make joint efforts to expand Azerbaijan-Estonia relations and develop the ties of friendship and cooperation between our countries and nations.
I wish you robust health, happiness and success in your future endeavors for the welfare of the friendly people of Estonia.