22- 26 noyabr tarixlərində Estoniya nümayəndə heyəti Azərbaycana səfər edəcəkdir
Azərbaycan Respublikasının Estoniya Respublikasındakı Səfirliyinin dəstəyi ilə Estoniya Maliyyə Nazirliyinin Vergi və Gömrük Departamentinin rəhbəri Marek Helm, Estoniya-Azərbaycan parlamentlərarası əməkdaşlıq qrupunun üzvü Denis Borodiç, Estoniya Dəmiryolu Daşımaları üzrə Dövlət Şirkətinin idarə heyətinin sədri Raul Toomsalu, “Estoniya Poçtu” QSC-nın sədri Aavo Karmas və Paldiski şəhərinin Şimal Ticarət Dəniz Limanının rəhbəri Aleksandr Kovalyovdan ibarət nümayəndə heyəti cari ilin 22-26 noyabr tarixlərində ölkəmizdə səfərdə olacaqdır.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisində, Vergilər və Rabitə və Yüksək Texnologiyalar  nazirliklərində, Dövlət Gömrük Komitəsində, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC, “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC və “AzərPoçt” MMC-də görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Eyni zamanda nümayəndə heyətinin üzvləri 24-25 noyabr tarixlərində Bakıda keçiriləcək “Strateji Tərəfdaşlıq 1520: Xəzər Regionu” adlı Beynəlxalq Dəmiryolu Biznes Forumunun işində də iştirak edəcəklər.

November 22-26, 2016, Estonian delegation will visit Azerbaijan
22-26 November 2016, Estonian delegation represented by Mr. Marek Helm, Director-General of Tax and Customs Board Department of the Ministry of Finance, Mr. Denis Boroditch, Member of the Estonia-Azerbaijan Interparliamentary Cooperation Group, Mr. Raul Toomsalu, CEO of “EVR Cargo”, Mr. Aavo Kärmas, CEO of the “Eesti Post” and Mr. Aleksandr Kovaljov, CEO of the Northern Port of Paldiski will pay a visit to Azerbaijan. The visit is organized in cooperation with the Embassy of Azerbaijan in Tallinn.
Estonian Delegation will have the meetings in the Parliament of the Republic of Azerbaijan (Milli Majlis), Ministry of Taxes, Ministry of Communications and High Technologies, State Customs Committee, “Azerbaijan Railways” LTD, “Baku  International Sea Trade Port” LTD and “AzerPost” LLC.
During the visit, the members of the Estonian delegation will also take part in the International Rail Business Forum “Strategic Partnership 1520: The Caspian Region”, which will be held 24-25 November, 2016, in Baku, Azerbaijan.