Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropa İttifaqının ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas ilə görüşüb
BMT Baş Assambleyasının yüksək səviyyəli həftəsi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropa İttifaqının ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas ilə görüşüb.
Müzakirələr zamanı hər iki tərəf Azərbaycan-Avropa İttifaqı əlaqələrinin hazırkı vəziyyəti ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıb və gələcək inkişaf imkanlarını araşdırıb. Mövzular arasında siyasi dialoqun gücləndirilməsi, iqtisadi və ticarət əməkdaşlığının genişləndirilməsi, enerji, nəqliyyat, davamlı inkişaf və humanitar təşəbbüslər kimi əsas sektorlarda birgə səylərin artırılması yer alıb.
Tərəflər həmçinin regional vəziyyətlə bağlı fikir mübadiləsi aparıb, Azərbaycanla Ermənistan arasında davam edən sülh prosesini müzakirə ediblər.

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a meeting with EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, Vice-President of the European Commission Kaja Kallas.
On the sidelines of the high-level week of UNGA80, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a meeting with EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, Vice-President of the European Commission Kaja Kallas.
During their discussions, both sides exchanged views on the current state of Azerbaijan–EU relations and explored opportunities for further development. Topics included the strengthening of political dialogue, expanding economic and trade cooperation, and enhancing joint efforts in key sectors such as energy, transportation, sustainable development, and humanitarian initiatives.
The sides also exchanged views on the regional situation and discussed ongoing peace process between Azerbaijan and Armenia.