Mətbuat şərhi 05 aprel 2017
5 aprel 2017-ci il tarixində Estoniya Respublikasının dövlət idarəçilik naziri Mixail Korbun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzi və ASAN Radionun fəaliyyəti ilə tanış olub.
Nümayəndə heyətini salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 14 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan nümayəndə heyəti "ASAN xidmət"ə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Minister of Public Administration of the Republic of Estonia at “ASAN service”
On April 5, 2017, a delegation led by the Minister of Public Administration of the Republic of Estonia, Mikhail Korb got acquainted with activity of Baku “ASAN service” center No.3 and ASAN Radio.
A delegation was welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, who delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned, that over 14 million applications have been already received. Additionally, it was drawn to attention, that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
At the end, a delegation, after getting acquainted with the work principle, wished success to “ASAN service” in future.