Bakıda Azərbaycan-Estoniya biznes forumu keçirilib
Aprelin 7-də Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Estoniya biznes forumu keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan və Estoniyadan rəsmi şəxslərlə yanaşı, sənaye, nəqliyyat, logistika, kənd təsərrüfatı, İKT, inşaat, konsaltinq, ticarət və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 60-a yaxın iş adamı iştirak edib.
AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycanda həyata keçirilən sosial-iqtisadi siyasət nəticəsində ölkəmizdə əlverişli biznes və investisiya mühitinin yaradıldığını diqqətə çatdırıb, sahibkarlıq sahəsində həyata keçirilən iqtisadi islahatlar barədə məlumat verib. Qeyri-neft sektorunun inkişafı istiqamətində həyata keçirilən tədbirləri, iqtisadiyyatın diversifikasiyası, özəl sektorun gücləndirilməsi, ixracın genişləndirilməsi, "Made in Azerbaijan" brendinin və xarici investisiyaların təşviqi, biznes mühitinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində görülən işləri diqqətə çatdırıb.
Estoniya iqtisadiyyatı və biznes imkanlarına dair təqdimatla çıxış edən Estoniyanın İqtisadiyyat və Kommunikasiya Nazirliyinin İqtisadi inkişaf şöbəsinin rəhbəri Kaupo Reede Azərbaycan iqtisadiyyatına ölkəsində marağın böyük olduğunu, iki ölkə arasında iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində geniş əməkdaşlıq imkanlarını vurğulayıb. Estoniyanın Azərbaycanla ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsində maraqlı olduğunu vurğulayan Kaupo Reede iş adamlarını fəal əməkdaşlığa dəvət edib.

Azerbaijan-Estonia business forum was held in Baku
The Azerbaijan-Estonia business forum was organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) with the support of the Ministry of Economy on April 7.
The event brought together officials from Azerbaijan and Estonia, as well as about 60 businessmen operating in the industry, transport, logistics, agriculture, ICT, construction, consulting, trade and other fields.
Rufat Mammadov, the head of AZPROMO noted favorable business and investment climate created as the result of the successful socio-economic policy, and delivered information on economic reforms implemented in the sphere of entrepreneurship. R.Mammadov gave information about the measures taken for the development of non-oil sector, diversification of economy, strengthening of the private sector, export expansion, promotion of "Made in Azerbaijan" brand and foreign investments.
Kaupo Reede, head of the Department of economic development, the Ministry of Economy and Communications of Estonia made the presentation on economy and business opportunities of Estonia.