Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidməti idarəsinin Almaniya Xarici İşlər nazirinin açıqlamasına dair şərhi
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Ermənistan tərəfindən Azərbaycanın mülki əhalisi və obyektlərinin raket atəşinə tutulmasına dair açıqlaması
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Ermənistan Baş nazirinin xalqa müraciətinə dair şərhi
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlər ölkələrinin rəhbərlərinin bəyanatına dair açıqlaması
!! Xarici müxbirlərə xəbərdarlıq!!
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti İdarəsinin Ermənistan tərəfindən Azərbaycanın Şəmkir və Bərdə rayonlarının atəşə tutulması ilə bağlı açıqlaması
Estoniyanın "Eesti päevaleht" portalında Səfir Murad Nəcəfbəylinin “Azərbaycan Səfirinin mövqeyi: Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzü” adlı məqaləsi dərc edilmişdir
Azərbaycanın Xocavənd rayonunun işğalından 28 il ötür
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin “Le Monde” qəzetinin iki jurnalistinin yaralanması ilə bağlı açıqlaması
AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Leyla Abdullayevanın bəzi xarici media agentlikləri tərəfindən yayılan guya ki, Azərbaycana Suriyadan döyüşçülərin gətirilməsi ilə bağlı iddialara dair şərhi